Dietetyk kliniczny

Centrum Medyczne DOKTOR oferuje usługi dietetyczki Martyny Wiśniewskiej, która posiada szeroką wiedzę z zakresu żywienia człowieka. Mgr Martyna Wiśniewska od wielu lat zajmuje się prowadzeniem specjalistycznych konsultacji dietetycznych. Do jej gabinetu trafiają pacjenci zmagający się z problemami różnego typu – otyłością, niedowagą, zaburzeniami odżywiania, niedoczynnością i nadczynnością tarczycy, Hashimoto, alergiami i nietolerancjami, schorzeniami układu pokarmowego czy chorób autoimmunologicznych.

Konsultacje mogą być prowadzone zarówno w języku polskim jak i angielskim.

Kiedy należy udać się do dietetyka?

Dietetyk to osoba, która zajmuje się szeroko pojętym żywieniem człowieka. Do specjalisty może udać się zarówno osoba zdrowa, jak i ta, która zmaga się z problemami zdrowotnymi różnego rodzaju. Najczęściej jednak do dietetyka zgłaszają się pacjenci, którzy zmagają się nadwagą lub niedowagą. Problemy te często bowiem wynikają z chorób, takich jak: nadczynność lub niedoczynność tarczycy, Hashimoto lub cukrzycy. W takich sytuacjach głównym zadaniem dietetyka jest prowadzenie edukacji żywieniowej, zaproponowanie pacjentowi zmian w codziennym jadłospisie i często też rozpisanie nowej diety, opartej na pełnowartościowych produktach.

Do dietetyka udają się również pacjenci, którzy cierpią na różne nietolerancje pokarmowe, np. celiakię lub skazę białkową. Dietetyk pełni też niezastąpioną rolę w przypadku leczenia osób, zmagających się z zaburzeniami odżywiania, np. anoreksją, bulimią lub ortoreksję. Poza tym dietetycy zajmują się także osobami cierpiącymi na schorzenia układu pokarmowego, atopowe zapalenie skóry, jak i choroby autoimmunologiczne. W gabinetach dietetycznych pomoc mogą uzyskać także sportowcy, którzy potrzebują kompleksowej opieki z zakresu żywienia.

Opieka dietetyka klinicznego – na czym polega?

Każda wizyta u dietetyka klinicznego opiera się na wnikliwym wywiadzie lekarskim, podczas którego omawiane są wyniki badań laboratoryjnych pacjenta oraz analizowany jest dotychczasowy stan żywienia i skład ciała. Zadaniem dietetyka jest niesienie pacjentowi kompleksowej pomocy – określenie celów współpracy, wydanie wstępnych zaleceń żywieniowych, rozpisanie nowej diety. Na każdej następnej wizycie specjalista powinien wykonać analizę składu ciału oraz omówić z pacjentem dotychczasowe zalecenia żywieniowe i w razie potrzeby je zmodyfikować.

Do skorzystania z naszych usług zapraszamy także mieszkańców pobliskich miast: Bielawa, Dzierżoniów, Kamienna Góra, Świdnica, Świebodzice, Szczawno Zdrój.

Dietetyk Wałbrzych – oferta

Pierwsza wizyta dietetyczna170 zł
– wizyta u dietetyka klinicznego
– omówienie wyników badań laboratoryjnych,
– analiza stanu żywienia
– analiza składu ciała
– wstępne zalecenia żywieniowe
– wspólne określenie celu współpracy
– czas trwania 60-90 minut
Konsultacja kontrolna110 zł
– wizyta u dietetyka klinicznego
– omówienie dotychczasowych zaleceń
– modyfikacja zaleceń
– analiza składu ciała
– czas trwania 45 minut