Onkolog radioterapeuta

Onkologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się poznaniem i leczeniem chorób nowotworowych. Centrum Medyczne DOKTOR oferuje konsultacje z zakresu profilaktyki, diagnozy oraz kwalifikacji do leczenia. Zapewniamy także kompleksową kontrolę po przebytym leczeniu onkologicznym. Dr n. med. Iwona Włodarska-Polińska, specjalistka w tej dziedzinie udziela pacjentom porad i konsultacji na najwyższym poziomie. Swoją obszerną wiedzę zawdzięcza wieloletniemu doświadczeniu oraz nieustannemu zgłębianiu nauki, jaką jest onkologia i radioterapia.

Na czym polegają konsultacje onkologiczne?

Konsultacje onkologiczne w głównej mierze polegają na wysłuchaniu pacjenta, zapoznaniu się z jego historią medyczną oraz próbą postawienia diagnozy, dzięki której będzie można rozpocząć proces leczenia. Badanie podmiotowe, czyli skrupulatny wywiad informacyjny może potwierdzić podejrzenie choroby lub ją wykluczyć.

Podobną decyzję może lekarz podjąć w wyniku badania przedmiotowego, czyli fizykalnej oceny stanu zdrowia pacjenta. Jeśli badane dolegliwości wymagać będą dalszych, bardziej precyzyjnych badań np. badań krwi, lekarz skieruje pacjenta do konkretnej placówki lub umówi na kolejną konsultację. Warto pamiętać, że konsultacja u onkologa wcale nie jest równoznaczna z potwierdzeniem nowotworu – lepiej jednak poddać się koniecznym badaniom, aby tę możliwość wykluczyć.

Jak przygotować się do wizyty?

Wizyta u onkologa może wydawać się stresująca, lecz specjaliści w Centrum Medycznym DOKTOR zapewniają kompleksową opiekę i miłą atmosferę, dzięki którym pacjent może uzyskać konsultację ze spokojną głową. Najlepiej zawczasu przygotować i zabrać ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną, obejmującą wyniki badań, a także informacje dotyczące przebytych zabiegów, operacji oraz ciężkich chorób.

Przydatna będzie także lista przyjmowanych leków i suplementów diety. Zalecane jest również spisanie na kartce wszystkich objawów i dolegliwości, które odczuwasz w ostatnim czasie, gdyż mogą one pomóc lekarzowi w postawieniu prawidłowej diagnozy. Jeśli wiesz lub podejrzewasz, że w twojej rodzinie mogły w przeszłości występować przypadki zachorowania na któryś z nowotworów, nie zawahaj się poinformować o tym lekarza. Jeśli czujesz niepokój przed wizytą u specjalisty – przyprowadź ze sobą kompana, który cię wesprze i wspomoże w trudnej chwili.

Do skorzystania z naszych usług zapraszamy także mieszkańców pobliskich miast: Bielawa, Dzierżoniów, Kamienna Góra, Świdnica, Świebodzice, Szczawno Zdrój.

Onkolog radioterapeuta Wałbrzych – cennik

Koszt wizyty200 zł