Laryngolog-foniatra

Laryngologia to jedna z gałęzi medycyny, która skupia się na diagnozowaniu i leczeniu chorób nosa, gardła, krtani, a także zatok i uszu. Lekarz laryngolog identyfikuje chorobę, ustala proces leczenia za pomocą farmakologii lub zabiegów, w tym chirurgicznych w okolicy szyi i głowy. Foniatra z kolei jest jednocześnie laryngologiem, a często również i audiologiem, który zajmuje się leczeniem zaburzeń słuchu. Specjalista z dziedziny foniatrii swoją pracę skupia wokół nieprawidłowości mowy, które często wynikają właśnie z dolegliwości słuchowych. Dr n. med. Dariusz Rozmiarek to wysokiej rangi specjalista z dziedziny laryngologii i foniatrii, który swoje umiejętności oraz pogłębioną wiedzę czerpie z wielu lat praktyki w leczeniu pacjentów.

Bezbolesna i nieinwazyjna diagnostyka

Podczas wizyty lekarz może zbadać okolice szyi, gardła, jamy ustnej czy uszu w celu ustalenie źródła problemu. Nieinwazyjna diagnostyka, jaką może zastosować to ocenienie stanu bolącej części ciała za pomocą wziernika czy endoskopu. Brzmi nieco groźnie, lecz nie ma się czego obawiać, gdyż badanie to jest zupełnie bezbolesne, przeprowadzane przez osoby z doświadczeniem przy pomocy najnowszego, specjalistycznego sprzętu.

Zakres badań możliwych do przeprowadzenia podczas wizyty obejmuje między innymi konsultację, poradę, płukanie uszu, badanie błędników, badanie słuchu, tamponadę nosa, a także audiogram, otoemisję, tympanometrię oraz oczyszczanie ssakiem.

Laryngolog-foniatra – jak przygotować się do wizyty?

Na samym początku wizyty lekarz zbierze informacje na temat pacjenta, dlatego warto zawczasu przygotować swoją dokumentację medyczną, zwłaszcza jeśli występowały już u pacjenta dolegliwości czy objawy laryngologiczne. Zaleca się szczegółowe opisanie lekarzowi swoich nieprawidłowości, nie pomijając nawet najmniej istotnego jak chociażby katar czy ból zatok. Wszystkie te szczegóły ostatecznie mogą się przełożyć na wystawienie diagnozy oraz wszczęcie procesu leczenia.

Przydatne dla lekarza będą wyniki wcześniejszych badań. Zaleca się przed wizytą oczyszczenie przewodów z woskowiny usznej, tak aby nie utrudnić specjaliście procesu oględzin.

Do skorzystania z naszych usług zapraszamy także mieszkańców pobliskich miast: Bielawa, Dzierżoniów, Kamienna Góra, Świdnica, Świebodzice, Szczawno Zdrój.

Laryngolog-foniatra Wałbrzych – oferta

Wizyta podstawowa200 zł
Badania dodatkowe: audiogram, otoemisja, tympanometria, oczyszczanie ssakiem30 zł każde
Konsultacja foniatryczna250 zł
Porada70 zł
Wizyta bez endoskopii120 zł
Płukanie uszu150 zł
Badanie błędników VNG450 zł
Badanie słuchu BERA450 zł
Nastawianie złamania kości nosa450 zł
Tamponada nosa, podcięcie wędzidełka języka, usunięcie ciała obcego z nosa250 zł