Radiolog

Radiologia jest niezwykle szerokim i zarazem bardzo istotnym działem medycyny, którego główną osią zainteresowania jest obrazowanie najróżniejszych części ciała – organów wewnętrznych czy kości. Dr n. med. Dariusz Podsiadło, który przyjmuje w naszym centrum medycznym to doświadczony specjalista z tytułem doktora nauk medycznych, oferujący kompleksowe usługi diagnostyczne w dziedzinie ultrasonografii, która opiera się na wykonywaniu badań z wykorzystaniem ultradźwięków. W skład oferty usług diagnostycznych Centrum Medycznego DOKTOR wchodzi pełen zakres badań klasycznych w skali szarości, jak również badania dopplerowskie i elastograficzne – usługi te wykonywane są na najnowocześniejszym sprzęcie firmy Hitachi-Hi Vision ASCENDUS.

Z jakich powodów można zgłosić się do radiologa?

Radiolog w Centrum Medyczne Doktor przyjmuje osoby, u których zachodzi konieczność przeprowadzenia badania USG. Badanie USG, dopplerowskie i elastograficzne są zazwyczaj podstawą do rozpoczęcia dalszego leczenia, ale często wykonywane są również profilaktycznie. Do Radiologa, którego specjalnością jest ultrasonografia, zgłaszają się pacjenci zarówno zdrowi, jak i z problemami zlokalizowanymi w obrębie:

  • jamy brzusznej,
  • narządów powierzchownych szyi,
  • stawów,
  • płuc,
  • sutków,
  • moszny,
  • gałek ocznych,
  • oczodołów

Pacjentami radiologa często są także niemowlęta, które mają wykonywane badania USG mózgu, kanału kręgowego, stawów biodrowych, jamy brzusznej lub echo serca. Radiolog w Centrum Medyczne DOKTOR wykonuje również USG dopplerowskie tętnic: szyjnych, kręgowych, kończyn (i żył), trzewnych, nerkowych, oczodołowych i układu wrotnego oraz elastografię wątroby.

O czym należy pamiętać przed wizytą u radiologa?

Do radiologa może się zgłosić każda osoba, bez względu na wiek i ogólny stan zdrowia. USG zaliczane jest to nieinwazyjnych, w pełni bezpiecznych i bezbolesnych badań, które zazwyczaj nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Wyjątek stanowią osoby, które zgłaszają się do lekarza specjalisty w celu wykonania USG jamy brzusznej – wówczas pacjent powinien 2-3 dni przed badaniem być na diecie lekkostrawnej, zaś na wizytę powinien stawić się co najmniej 3-4 godziny po ostatnim posiłku. Do przeciwwskazań do wykonania USG należy jednak zaliczyć: otwarte rany, owrzodzenia i infekcje wirusowe lub bakteryjne.

Do skorzystania z naszych usług zapraszamy także mieszkańców pobliskich miast: Bielawa, Dzierżoniów, Kamienna Góra, Świdnica, Świebodzice, Szczawno Zdrój.

Radiolog Wałbrzych – oferta z cenami badań

Jama brzuszna dorosłych200 zł
Jama brzuszna dzieci180 zł
Zmiany ogniskowe tkanek miękkich180 zł
Ślinianki180 zł
Tarczyca180 zł
Narządy powierzchowne szyi (ślinianki, tarczyca, węzły chłonne)250 zł
Mózg niemowląt przezciemiączkowo180 zł
Mózg niemowląt przezciemiączkowo z oceną szwów czaszkowych250 zł
Kanał kręgowy niemowląt180 zł
Sutki200 zł
Gałki oczne i oczodoły180 zł
Moszna (jądra i najądrza)180 zł
Skrining noworodka (mózg, serce, jama brzuszna, stawy biodrowe)500 zł
Płuca200 zł
Pojedynczy staw (kolanowy, skokowy, barkowy, łokciowy lub nadgarstek)200 zł
Dwa jednoimienne stawy300 zł
Stawy biodrowe niemowląt180 zł
Echo serca dzieci250 zł
Doppler tętnic szyjnych i kręgowych250 zł
Doppler tętnic trzewnych250 zł
Doppler tętnic nerkowych250 zł
Doppler tętnic oczodołowych250 zł
Doppler tętnic jednej kończyny250 zł
Doppler tętnic dwóch kończyn400 zł
Doppler układu wrotnego250 zł
Doppler żył jednej kończyny250 zł
Doppler żył dwóch kończyn400 zł
Elastografia wątroby400 zł
Jamą brzuszna z elastografią wątroby500 zł