Radiolog

Radiologia jest niezwykle szerokim i zarazem bardzo istotnym działem medycyny, którego główną osią zainteresowania jest obrazowanie najróżniejszych części ciała – organów wewnętrznych czy kości. Dr n. med. Dariusz Podsiadło, który przyjmuje w naszym centrum medycznym to doświadczony specjalista z tytułem doktora nauk medycznych, oferujący kompleksowe usługi diagnostyczne w dziedzinie ultrasonografii, która opiera się na wykonywaniu badań z wykorzystaniem ultradźwięków. W skład oferty usług diagnostycznych Centrum Medycznego DOKTOR wchodzi pełen zakres badań klasycznych w skali szarości, jak również badania dopplerowskie i elastograficzne – usługi te wykonywane są na najnowocześniejszym sprzęcie firmy Hitachi-Hi Vision ASCENDUS.

Z jakich powodów można zgłosić się do radiologa?

Radiolog w Centrum Medyczne Doktor przyjmuje osoby, u których zachodzi konieczność przeprowadzenia badania USG. Badanie USG, dopplerowskie i elastograficzne są zazwyczaj podstawą do rozpoczęcia dalszego leczenia, ale często wykonywane są również profilaktycznie. Do Radiologa, którego specjalnością jest ultrasonografia, zgłaszają się pacjenci zarówno zdrowi, jak i z problemami zlokalizowanymi w obrębie:

  • jamy brzusznej,
  • narządów powierzchownych szyi,
  • stawów,
  • płuc,
  • sutków,
  • moszny,
  • gałek ocznych,
  • oczodołów

Pacjentami radiologa często są także niemowlęta, które mają wykonywane badania USG mózgu, kanału kręgowego, stawów biodrowych, jamy brzusznej lub echo serca. Radiolog w Centrum Medyczne DOKTOR wykonuje również USG dopplerowskie tętnic: szyjnych, kręgowych, kończyn (i żył), trzewnych, nerkowych, oczodołowych i układu wrotnego oraz elastografię wątroby.

O czym należy pamiętać przed wizytą u radiologa?

Do radiologa może się zgłosić każda osoba, bez względu na wiek i ogólny stan zdrowia. USG zaliczane jest to nieinwazyjnych, w pełni bezpiecznych i bezbolesnych badań, które zazwyczaj nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Wyjątek stanowią osoby, które zgłaszają się do lekarza specjalisty w celu wykonania USG jamy brzusznej – wówczas pacjent powinien 2-3 dni przed badaniem być na diecie lekkostrawnej, zaś na wizytę powinien stawić się co najmniej 3-4 godziny po ostatnim posiłku. Do przeciwwskazań do wykonania USG należy jednak zaliczyć: otwarte rany, owrzodzenia i infekcje wirusowe lub bakteryjne.

Do skorzystania z naszych usług zapraszamy także mieszkańców pobliskich miast: Bielawa, Dzierżoniów, Kamienna Góra, Świdnica, Świebodzice, Szczawno Zdrój.

Radiolog Wałbrzych – oferta z cenami badań

Jama brzuszna dorosłych30 zł
Jama brzuszna dzieci30 zł
Zmiany ogniskowe tkanek miękkich170 zł
Ślinianki170 zł
Tarczyca170 zł
Narządy powierzchowne szyi (ślinianki, tarczyca, węzły chłonne)230 zł
Mózg niemowląt przezciemiączkowo170 zł
Mózg niemowląt przezciemiączkowo z oceną szwów czaszkowych230 zł
Kanał kręgowy niemowląt170 zł
Sutki190 zł
Gałki oczne i oczodoły170 zł
Moszna (jądra i najądrza)170 zł
Skrining noworodka (mózg, serce, jama brzuszna, stawy biodrowe)480 zł
Płuca190 zł
Pojedynczy staw (kolanowy, skokowy, barkowy, łokciowy lub nadgarstek)180 zł
Dwa jednoimienne stawy170 zł
Stawy biodrowe niemowląt170 zł
Echo serca dzieci230 zł
Doppler tętnic szyjnych i kręgowych230 zł
Doppler tętnic trzewnych230 zł
Doppler tętnic nerkowych230 zł
Doppler tętnic oczodołowych230 zł
Doppler tętnic jednej kończyny230 zł
Doppler tętnic dwóch kończyn360 zł
Doppler układu wrotnego230 zł
Doppler żył jednej kończyny230 zł
Doppler żył dwóch kończyn360 zł
Elastografia wątroby360 zł
Jamą brzuszna z elastografią wątroby480 zł