Specjalista rehabilitacji ruchowej

Fizjoterapeuci rehabilitacji ruchowej pomagają osobom, które doświadczyły urazu ciała i mają problem z poruszaniem się, a tym samym codziennym życiem. Specjaliści działający w tej dziedzinie pozwalają pacjentom wrócić do sprawności lub poprawić jakość życia. Pani mgr Anna Dąbrowska-Rozmiarek przyjmuje w naszym Centrum Medycznym DOKTOR i oferuje kompleksowe usługi z zakresu rehabilitacji pacjentów pourazowych. Pomaga w takich przypadkach jak: złamania kości urazy tkanek miękkich, a także po rekonstrukcji zerwanych wiązadeł. Umawiając się na wizytę, można liczyć też na skuteczne przygotowanie do zabiegów endoprotezowania stawów biodrowych, barkowych i kolanowych. Nasza fizjoterapeutka pomoże również usprawnić pacjenta po zabiegu i po chorobach reumatycznych oraz degeneracyjnych. Pani Anna ma bardzo duże doświadczenie i wiedzę, którą nieustannie wzbogaca.

Czym zajmuje się specjalista rehabilitacji ruchowej?

Specjalista rehabilitacji ruchowej w swojej pracy z pacjentami dąży do zwiększenia ich ogólnej wydolności organizmu. W wyniku ćwiczeń z osobami chorymi zostają doskonalone cechy motoryczne i rozwija się sprawność psychofizyczna. Zakres działania fizjoterapeuty obejmuje przeciwdziałanie akinezji, czyli bezruchowi, mobilizowanie deficytu czynnościowo-ruchowego, zabezpieczanie przed pogłębianiem się wad postawy, na przykład skoliozy i wiele, wiele więcej. Gabinet rehabilitacji ruchowej w naszym centrum dysponuje profesjonalnymi aparatami do zabiegów fizykalnych, w tym laserem wysokoenergetycznym i sprzętem do usprawnienia ruchowego.

Specjalista rehabilitacji ruchowej – jak przygotować się do wizyty?

Wszystko zależy od tego, jakie działania będą prowadzone podczas wizyty. Gdy będzie to masaż, potrzebny jest wygodny strój, który pomoże poczuć się komfortowo podczas zabiegu. Z kolei przy ćwiczeniach fizjoterapeutycznych ubiór nie powinien utrudniać dostępu do części, która uległa urazowi. Dlatego najlepiej zabrać ze sobą sportowy zestaw. Istotne jest także to, aby przed wizytą w gabinecie rehabilitacji ruchowej nie stosować kremów, olejków czy balsamów, ponieważ mogą one utrudniać wykonanie zabiegu.

Do skorzystania z naszych usług zapraszamy także mieszkańców pobliskich miast: Bielawa, Dzierżoniów, Kamienna Góra, Świdnica, Świebodzice, Szczawno Zdrój.

Specjalista rehabilitacji ruchowej Wałbrzych – oferta

Wizyta fizjoterapeutyczna – badanie, określenie stopnia dysfunkcji, zaplanowanie metod i sposobu usprawniania130 zł
Zabieg laserem wysokoenergetycznym – szybkie, nieinwazyjne leczenie bólu mięśni, stawów oraz kości w stanach ostrych, podostrych i przewlekłych60 zł
Stymulacja punktowa porażonych nerwów (za 1 punkt)10 zł
Zabiegi skorelowane (2 zabiegi wykonywane jednocześnie)50 zł
Zabiegi różnymi rodzajami prądów terapeutycznych30 zł
Rehabilitacja ruchowa (30 minut)50 zł